LEGO

Czy wiedzieliście, że nazwa Lego wywodzi się od duńskich słów "leg godt" i oznacza "baw się dobrze"? Najpopularniejsze klocki pochodzą właśnie z Europy. Po raz pierwszy na rynku pojawiły się pod koniec lat 40. ubiegłego wieku. Na początku były to proste drewniane zabawki. Z czasem jednak asortyment stała się bardziej "skomplikowany". W 1958 firma opatentowała unikatowy sposób łączenia klocków Lego. 

To właśnie dzięki temu patentowi stało się możliwe budowanie przeróżnych budowli. Ponadto do dyspozycji są też ruchome figurki. Dzięki czemu zabawa tymi klockami zapewnia jeszcze większą frajdę. Co ciekawe od lat 70. nic nie zmieniło się pod względem konstrukcyjnym w klockach i ludzikach. Lego jednak stale poszerza swój obszar działalności. Dostępne są różne serie, które prezentują wiele, w tym również znane z kin historie oraz postaci. 

Klocki Lego - kreatywna zabawa od pokoleń 

Lego to super zabawa dla każdego młodego konstruktora. Klocki świetnie rozwijają kreatywność, uczą rozwiązywania problemów, myślenia przyczynowo-skutkowego oraz logicznego, a także wyobraźni przestrzennej. To zresztą zabawka nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych, którzy nadal chętnie zasiadają przed skomplikowanymi elementami. Lego umożliwia przetestowanie wielu szalonych pomysłów, które powstają w głowach lub na kartce papieru. Jeśli uda się to zrobić z klocków to jest szansa, że i w realu takie konstrukcje będą miały rację bytu. 

LEGO  Jest 259 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 259 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 259 elementów