Schleich konie ręcznie malowane i nie tylko

 Schleich konie ręcznie malowane i nie tylko

Schleich konie ręcznie malowane i nie tylko 

Dzieci uwielbiają bawić się zabawkowymi zwierzętami. Niemal każdy maluch przeżywa, przynajmniej chwilową, fascynację końmi, drapieżnikami, morskimi “potworami” albo dinozaurami. Bywa, że ich arsenał zabawek jest tak ogromny, że można by założyć zabawkowe zoo lub farmę.

Zabawki - zwierząt są w życiu maluchów ważne. Dzieci Dzięki nim nie tylko mają narzędzia do kreatywnej zabawy, przede wszystkim poznają świat przyrody i czasy prehistoryczne. W ten sposób zwykła zabawka może wzmagać apetyt na wiedzę, o tym skąd pochodzi ulubiony czworonożny bohater lub czym żywił się triceratops? To wszystko współgra naturalnie sprawiając, że zabawa zmienia się w naukę, a nauką staje się zabawą. 

Schleich figurki prostu z natury 

Wśród zabawek, które wiodą prym w tworzeniu zwierząt wyglądających niemal jak żywe, jest marka Schleich - szczególnie znana z serii koni. W swojej stadninie ma zresztą niemal wszystkie rasy. Schleich to jednak także zwierzęta gospodarskie, ukochane pieski i koty oraz dinozaury. 

Ponadto, w ofercie znajdują się kolekcje fantastycznych stworzeń: elfów ( seria Bayala)  i potworów, które walczą żywiołami (seria Eldrador). To propozycja dla tych, którzy uwielbiają zanurzyć się w magii i samodzielnie tworzyć niezwykłe historie z oryginalnymi postaciami w roli głównej. 

Schleich to także zestawy, w których obok zwierząt znajdują się akcesoria i ludzie. “Horse Club” to przykład zestawu, w którym znajdują się stajnie, specjalne przyczepy do przewozu koni, a nawet odpinane siodła, jeźdźcy z ruchomymi kończynami i drobne narzędzia jak np. wiadra, butelki dla źrebiąt itp. 

Schleich figurki ręcznie zdobione 

Firma Schleich została założona przez Friedricha Schleicha w 1935 roku w Niemczech. Od samego początku zajmowała się produkcją ręcznie malowanych zabawek dla dzieci. Do 1950 roku słynęła m.in. z postaci Smerfów oraz Snoopiego. Projektowanie zwierząt rozpoczęła natomiast w latach 80. XX wieku. 

W 2006 roku Schleicha odkupiła brytyjska firma inwestycyjna. Mimo to, figurki ciągle są przygotowywane z niezwykłą starannością oraz malowane ręcznie. Większość prac odbywa się w Chinach, ale produkty nadal cieszą się wysoką jakością. 

Figurki pokrywane są bezpiecznymi dla dzieci farbami bez toksyn. Większość z nich jest wykonana z tworzywa sztucznego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne, a zarazem bezpiecznego dla zdrowia. Producent zapewnia, że tylko takie zabawki są dopuszczane do sprzedaży. 

Figurki mają niewielkie rozmiary (w zależności od modelu do kilku do kilkunastu centymetrów), zatem doskonale nadają się do kolekcjonowania. Polecane dzieciom od 3 roku życia.