Dinozaury dla dzieci - zabawki ponadczasowe

Dinozaury dla dzieci - zabawki ponadczasowe

Dinozaury dla dzieci - zabawki ponadczasowe 

Wehikuł czasu jest zbędny. Podróż do prehistorycznego lasu jest prostsza niż myślicie. Poznajcie dinozaury dla dzieci, od wyboru do koloru, od małych propozycji poprzez średnie, a na ogromnych kończąc. Oto zabawki, które mają wiele możliwości, a poza tym skutecznie zapobiegają nudzie. 

Dinozaury dla dzieci - gumowe zabawki 

Jedną z pozycji, którą polecamy są zabawki wykonane z miękkiego, a zarazem wytrzymałego tworzywa. Te dinozaury zawierają w sobie domieszkę gumy, zatem są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Co jednak ważne, posiadają certyfikat bezpieczeństwa i jakości, zatem nawet jeśli dziecko włoży je do buzi wszystko będzie ok. 

Najważniejszą cechą gumowych dinozaurów jest ich plastyczność, dzięki temu zabawki mogą stać samodzielnie (ich miękkie kończyny zginają się). Ponadto są lekkie i nie mają ostrych krawędzi. Dodatkową atrakcją jest także chropowata tekstura, która przypomina łuski, niczym u prawdziwych gadów. 

Ręcznemu malowaniu natomiast zawdzięczamy “potworny” wygląd. Jeśli postawisz je w zaroślach naprawdę można się przestraszyć. 

To wszystko sprawia, że zabawa z gumowymi dinozaurami dla dzieci jest jeszcze ciekawsza, a co ważne ułatwia naukę. Maskotki są w różnych rozmiarach, największy okaz ma ponad metr długości. 

Dinozaury w wiaderkach 

Dużą popularnością cieszą się także kolekcje małych figurek dinozaurów. Najczęściej pakowane są one do wiaderek z zamknięciem, dzięki czemu po zabawie można je ułożyć w bezpiecznym miejscu. 

Tego typu zabawki wykonane są głównie z bezpiecznego dla zdrowia dziecka plastiku. Posiadają atesty i certyfikaty jakości CE. Ze względu na niewielkie rozmiary polecamy je dzieciom od 3 roku życia. 

W wiaderkach można znaleźć od kilku do kilkunastu okazów, a wśród nich oczywiście najpopularniejsze: tyranozaur, triceratops, pterodaktyl i brontozaur. 

Figurki dinozaurów to jednak nie tylko dobra zabawa dla najmłodszych. Można je wykorzystać np. na lekcji geografii lub biologii i w ciekawy sposób zaprezentować klasie czasy prehistoryczne. 

Zabawki dla dzieci z dinozaurami 

Dinozaury coraz częściej pojawiają się także w innych odsłonach. Jedną z nich są specjalne jaja, z których po dodaniu odrobiny wody, wykluwa się małe zwierzątko. 

Ponadto, na rynku znajdziecie roboty dinozaury do zdalnego sterowania lub skomplikowane modele do własnoręcznego skonstruowania. 

Młodsi miłośnicy prehistorycznych mieszkańców Ziemi, znajdą ich z kolei w kolorowankach oraz na puzzlach

Dinozaury niewątpliwe są ważną częścią dzieciństwa. Obok pluszowych kotków i piesków zajmują ważne miejsce w arsenale dziecięcych zabawek. Warto zatem wybrać te, które trafią w gusta małych odkrywców i przy okazji będą nie tylko bawić, ale staną się pretekstem do ciekawej nauki.