Zabawki dla dzieci 8 lat

Zabawki dla dzieci 8 lat

8-latki mają już swoje pasje, grono przyjaciół, a do tego bogatą wyobraźnię i coraz więcej przemyśleń. Dzieci w tym wieku mogą także częściej odczuwać stres, który wynika m.in. z coraz większej ilości materiału do przerobienia w szkole, a także stykania się z grupą rówieśniczą. 

Pomysł na prezent dla 8-latka to trudna sprawa. Jeśli nie jesteście na bieżąco z upodobaniami dorastającego smyka, może to być dla was nie lada wyzwanie. W tym artykule postaramy się przedstawić kilka propozycji zabawek dla dzieci, które 8-letni chłopiec lub dziewczynka przyjmie z radością.  

Pomysły na prezent dla 8-letniej dziewczynki 

  • 1. Kreatywne zestawy do robienia biżuterii. Małe damy lubią błyskotki, a w tym przypadku, mogą zrobić je samodzielnie. To świetna zabawka, która wspomaga rozwój kreatywności, zdolności manualnych oraz pomaga się zrelaksować i wyciszyć. 

  • 2. Kreatywne zestawy z pisakami do tkanin. Do wyboru są propozycje z bawełnianymi torbami do udekorowania lub błyszczącymi torebkami na ramię i portfelami. 

  • 3. Zestawy Małego Chemika, w tym do tworzenia mydła i perfum. Dziewczynki mogą nauczyć się samodzielnie przygotowywać piękne zapachy.  

  • 4. Zestawy do makijażu dla dzieci. W tej kategorii jest naprawdę z czego wybierać. Do wyboru m.in. kredy do kolorowania włosów, zestawy z pudrami i cieniami do powiek oraz specjalne suszarki do manicure z lakierami do paznokci. Zabawkowe kosmetyki są zrobione z bezpiecznych składników, a co ważne, łatwo się je zmywa. 

  • 5. Ogromny domek dla lalek. To akurat zabawka, z której pewnie byłaby zadowolona niejedna dorosła pani. Drewniany domek dla lalek, wyposażony w ekskluzywne akcesoria to z pewnością propozycja dla każdej wielbicielki tego typu zabawek i to na długi czas. Ta pamiątka, często pozostaje z małą damą na całe życie. 

Pomysły na prezent dla 8-letniego chłopca 

  • 1. Auta zdalnie sterowane. Pojazdy, które przypominają prawdziwe, szybkie samochody sterowane dżojstikiem, to frajda dla niejednego chłopca. Kupując tego typu prezent pamiętajcie, aby sprawdzić czy baterie są dołączone do zestawu. Tak, aby po wyjęciu z pudełka obdarowany mógł z radością zacząć się bawić. 

  • 2. Zestawy Hot Wheels, czyli resoraki do kolekcji wraz z przeróżnymi przeszkodami do pokonywania. Zabawa, która nigdy się nie nudzi, nawet po uzyskaniu pełnoletności. 

  • 3. Zestawy Małych Konstruktorów, czyli składające się z wielu elementów budowle do samodzielnego złożenia i wprawienia w ruch. Zabawki świetnie wpływają na rozwój zdolności manualnych, pobudzają wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie.   

  • 4. Figurki superbohaterów, pomysł na prezent dla 8-latków, którzy uwielbiają zmagania postaci z nadprzyrodzonymi zdolnościami. Do wyboru figurki m.in. Batmana, Spidermana, Supermana i wielu innych. 

  • 5. Pistolety - na kapiszony, na wodę, z dźwiękami, wibrujące co kto lubi, a 8-letni chłopcy raczej nie pogardzą stoczeniem bitwy, a nawet wojny. 

Zabawki dla dzieci 8 lat 

Ponadto 8-letnie dziewczynki i 8-letni chłopcy uwielbiają klocki. Najciekawsze konstrukcje znajdziecie głównie w świecie Lego. Producent przygotował różne serie, z różnym stopniem trudności. 8-latkowie mają z czego wybierać m.in. Lego Friends, Lego Ninjago, czy Lego Creator i Technics. 

Wśród pomysłów na prezenty dla 8-latków warto wziąć pod uwagę także hulajnogi i ogromne pluszowe maskotki.

Jeśli dziecko marzy o karierze muzycznej, w sklepach z zabawkami dostępne są instrumenty, które mogą stać się wstępem do nowej pasji.