Domki dla dzieci 

Domki dla dzieci 

Piękne, gustowne, wielopiętrowe konstrukcje, rzeźbione w drewnie lub wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego, z wyposażeniem lub bez, do postawienia w domu lub ogrodzie…

Tę zabawkę pragną mieć zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Małe damy proszą najczęściej o domki dla lalek, panowie wolą raczej namioty, w których mogą urządzić “bazę”. Sprawdźmy dokładnie z czego mogą wybierać i po co im w ogóle takie zabawki. 

Po co bawić się domkami?

Zabawa w domek jest znana od pokoleń. Dzieci bawią się w nią w pokoju dziecięcym tworząc przeróżne konstrukcje z koców, prześcieradeł, krzeseł lub na dworze, gdzie m.in. pieką torty z piasku. 

Co dokładnie, to już zależy od ich inwencji twórczej. Zabawy w wymyślony domek to jednak nie wszystko, smyki chętnie sięgają też po domki dla lalek. Niektóre z nich robią je samodzielnie np. ze starego kartonu, inne bawią się profesjonalnymi zabawkami z drewna lub tworzywa sztucznego. 

Bez względu na te wszystkie różnice, korzyści płynące z tego typu zabaw są takie same. Dzieci rozwijają i ćwiczą w ten sposób:

  • 1. wyobraźnię;

  • 2. kreatywność;

  • 3. zdolności motoryczne;

  • 4. empatię;

  • 5. komunikację; 

  • 6. precyzję (podczas chwytania małych mebelków lub tworzenia własnego domku z kartonu);

Zabawa w wymyślony dom to także nauka samodzielności. Maluch podpatrując dorosłych w różnych domowych czynnościach przenoszą je do zabawy, utrwalając w ten sposób proces przygotowania np. posiłku, sprzątania itp. 

Zdarza się, że zabawa w domek tak potrafi się rozkręcić, że dzieci podkradają sprzęt z kuchni i łazienki. W ich “bazach” można wtedy znaleźć zagubione sztućce i miseczki, które zapełniają się piaskowymi babkami. Jeśli nie chcecie tracić swoich narzędzi, możecie zaopatrzyć malucha np. w drobny sprzęt AGD do kuchni dla dzieci, albo zabawkowe żelazka, miksery i inne wynalazki. 

Zabawy domkami dla lalek oraz w wymyślony dom, to zatem nie tylko frajda, ale czysta lekcja samodzielności i kreatywności.

Domki dla dziewczynek 

Najpopularniejsze zabawki dla dziewczynek to przede wszystkim lalki. Naturalnym uzupełnieniem są z kolei domki dla lalek oraz inne akcesoria np. kołyski oraz wózki dla lalek.

W ofercie sklepów z zabawkami nie brakuje również smoczków, nocniczków, ubranek i pozostałych sprzętów, które imitują prawdziwe narzędzia wykorzystywane przez dorosłych. 

Największą atrakcję są mimo wszystko domki dla lalek i to najlepiej ogromne, drewniane z kilkoma piętrami i pomieszczeniami. Taką zabawkę, dorosłe już panie, wspominają z nutą nostalgii, wiele z nich ma zresztą swoje domki do dziś. 

I nic w tym dziwnego, bo są to często małe dzieła sztuki. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, ozdobione mebelkami, które są miniaturami najbardziej ekskluzywnego sprzętu, który zdobi prawdziwe domy miliarderów. 

Domek dla lalek to idealny pomysł na prezent dla dziewczynek w każdym wieku. Warto jednak najpierw sprawdzić, czy nasza potencjalna obdarowana w ogóle lubi się bawić w małą opiekunkę. 

Domek ogrodowy namiot 

Kolejną propozycją zabawek dla dziewczynek oraz dla chłopców są domki w formie namiotów ogrodowych. Są to lekkie konstrukcje, w przeróżnych kształtach. Maluchy mogą się w nich swobodnie schować i planować dalsze zabawy. 

Domki ogrodowe świetnie sprawdzają się latem, gdy można je ustawić na zielonej trawie. Chronią przed słońcem, a zarazem zapewniają przewiew, dzięki cienkiej tkaninie i wielu rozkładanym elementom. Tego typu zabawki są lekkie, więc maluch często może przenosić je samodzielnie w dowolne miejsce. 

Namioty w formie domków sprawdzą się także w pokoju dziecięcym. Szukając takiego rozwiązania zwróćcie uwagę na sposób montowania zabawki. Większość z nich to gotowe konstrukcje, jednak warto być czujnym i dokładnie zapoznać się z ofertą sklepu. 

Domek Świnki Peppy i nie tylko 

Oprócz domków dla lalek i namiotów ogrodowych dzieci mogą wybierać spośród wielu zestawów z popularnymi postaciami z bajek.

Od lat największą popularnością cieszą się domki ze Świnką Peppą. Do wyboru Peppa w szkole, w małym domku, a także w dwupiętrowym domu rodzinnym. Tę zabawkę z pewnością polecamy małym fanom sympatycznej świnki.

Swoje domki mają także Króliczek Bing, Littlest Pet Shop, a także lalka Barbie. 

Domki dla dzieci jak widać mają różne odsłony. Wybór natomiast jest ogromny. Warto zatem najpierw dokładnie poznać upodobania malucha. Dzięki temu prezent będzie trafiony, a na buzi dziecka zagości upragniony uśmiech.