Prezenty na I Komunię 2021

Prezenty na I Komunię 2021

Prezenty na I Komunię 2021

Komunia Święta to wydarzenie, które na długo pozostaje w pamięci. Jest to jedno z najważniejszych “świąt” w życiu osób wierzących. Ranga przyjęcia sakramentu jest tak wysoka, że nie sposób tego odpowiednio świętować. 

W polskiej kulturze katolickiej I Komunia wiąże się nie tylko z uroczystą mszą świętą w kościele, ale również przyjęciem komunijnym dla rodziny i gości, którzy świętują wspólnie z dzieckiem komunijnym. 

Celebracja odbywa się nie tylko przez wspólny posiłek przy suto zastawionym stole, ale i wręczenie prezentów. 

Często się z tego żartuje, ale rzeczywiście od pokoleń jednym z najpopularniejszych podarunków jest rower. Wraz ze wzrostem dochodów Polaków, a także modą, coraz częściej jednak na liście prezentów pojawiają się: laptopy, smartfony, MP3 i hulajnogi. 

Prezenty na Komunię 2021 roku to dalsza popularność kosztownej elektroniki. Poniżej przygotowaliśmy listę upominków, które powinny przypaść do gustu kilkulatkowi bez względu na płeć:

 1. 1. Smartwatch

 2. 2. Laptop lub komputer gamingowy 

 3. 3. Playstation 

 4. 4. Rower 

 5. 5. Hulajnoga wyczynowa lub hulajnoga elektryczna 

 6. 6. Aparat fotograficzny

 7. 7. Drukarka 3D

 8. 8. Czytnik e-booków

 9. 9. Słuchawki bluetooth 

 10. 10. Voucher na wycieczkę lub kurs zgodny z pasjami dziecka

Oczywiście w zależności od zwyczajów panujących w danej rodzinie, prezenty mogą być tylko formą drobnej pamiątki. Na tym skupiamy się jednak w dalszej części artykułu. 

Powyższe zestawienie wpisuje się we współczesne potrzeby, ale i zachcianki najmłodszych. Być może nie jest to zgodne z ideą sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, ale mimo wszystko zgodne z panującą modą.

Jaki prezent na komunię dla chłopca? 

Współcześni chłopcy mają chrapkę głównie na komputery gamingowe.  Maluchy spędzają przy nim coraz więcej czasu, najczęściej grając właśnie w gry. Mocny procesor i karta graficzna to podstawa dobrej jakości podczas każdej wirtualnej potyczki. 

Chłopcy, którzy szykują się do pierwszej komunii świętej, a do tego uwielbiają  m.in. Minecraft na pewno docenią ten kosztowny podarunek. Tym bardziej, że będą go używać również do nauki zdalnej. 

Myśląc o małych panach warto rozważyć rowery i hulajnogi wyczynowe. Coraz większą popularnością cieszą się także deskorolki. Jednak proponujemy najpierw wybadać, czy nasz potencjalny obdarowany lubi tego typu aktywność. 

Jakie prezenty na komunię dla dziewczynki? 

Dziewczynki, podobnie jak chłopcy, nie pogardzą nowym, większym rowerem lub elektryczną hulajnogą. 

Małe panie powinny być również ukontentowane smartwatchem, na którym będą liczyć z koleżankami liczbę kroków, a nawet odbierać powiadomienia z mediów społecznościowych. 

Fajnymi gadżetami, a stosunkowo tanimi, są czytniki e-booków, to propozycja dla dziewczynek lubiących zatopić się w słowie pisanym. Dla melomanek doskonałe będą natomiast bezprzewodowe słuchawki. 

Jeśli szukacie prezentów, które zadbają nie tylko o zabawę, ale i rozwój kilkulatki, warto kupić voucher na wycieczkę w wymarzone przez nią miejsce lub na kurs np. robienia paznokci. Tutaj jednak dokładnie sprawdźcie czym się ona pasjonuje.

Prezenty komunijne z grawerem 

Dla tych, którzy wolą zaakcentować rangę wydarzenia jakim jest komunia święta w bardziej symboliczny sposób, mamy gadżety z grawerem. 

Możecie wybrać tradycyjnie, czyli komunijną biżuterię - łańcuszki z medalikami i tam wygrawerować  np. datę oraz imię dziecka przyjmującego sakrament po raz pierwszy. 

Do wyboru są również inne gadżety, na których można zaznaczyć tę szczególną datę lub przekazać piękne słowa na lata. Zobaczcie np. srebrne zakładki do Pisma Świętego, ramki na zdjęcia, drewniane pudełka na skarby. 

Pismo Święte prezent na komunię 

Pismo Święte do najważniejsza księga w każdym katolickim domu. I Komunia Święta to natomiast doskonały moment na to, aby wręczyć dziecku egzemplarz, który wykorzysta w dorosłym życiu. 

Z pewnością jest to piękny upominek, z ogromną symboliką. Warto go dodatkowo zapakować w pudełko ze specjalną dedykacją, które będzie chronić strony przed warunkami zewnętrznymi. 

Prezenty dla gości komunijnych 

Na koniec przygotowaliśmy także krótką listę propozycji prezentów dla gości komunijnych. Dobrym zwyczajem jest wręczanie podziękowania za udział w uroczystości, a wraz z nim upominku. 

Z czego zatem wybierać?

 1. 1.Breloczki na klucze z drewna lub metalu z grawerem.

 2. 2.Czekoladka zawinięta w okolicznościowy papierek np. ze zdjęciem dziecka komunijnego i datą uroczystości.

 3. 3.Okolicznościowy magnes na lodówkę.

 4. 4.Mała butelczaka z wodą święconą z informacją upamiętniającą wydarzenie. 

 5. 5.Gipsowa figurka np. aniołka. 

Podsumowując:

Od lat w top 10 prezentów na komunię króluje elektronika, aż chce się powiedzieć: “Takie czasy”. Czy jednak upatrywać w tym czegoś złego? Wszystko zależy od tego jak przygotujemy kilkulatka na to wydarzenie. 

Prezenty natomiast są miłym dodatkiem, który może też spełniać praktyczne funkcje, służące dziecku przez lata. Inwestycja w dobry sprzęt na pewno się opłaci i wcale nie będzie to przesada. 

Oczywiście, oprócz upominków, można postawić także na “kopertę”. Kwota uzależniona jest od zasobności wręczających, ale przede wszystkim zwyczajów panujących w rodzinie.  

fot. Pixabay