30 propozycji zabawek na Dzień Dziecka 2021

30 propozycji zabawek na Dzień Dziecka 2021

30 propozycji zabawek na Dzień Dziecka 2021 

1 czerwca to święto najmłodszych, które wymaga odpowiedniej celebracji. Przyjęcie z tej okazji będzie, zatem jak najbardziej wskazane, a oprócz tego przydadzą się upominki lub wypasione prezenty. 

Ranga Dnia Dziecka wzrasta z roku na roku, powoli depcząc po piętach Gwiazdce i wizycie Świętego Mikołaja. Rodzice i opiekunowie coraz chętniej w tym czasie sięgają po kosztowne i kreatywne sposoby na to, aby sprawić maluchom jak największą frajdę. 

W poniższym artykule przygotowaliśmy dla Was małą ściągę, która w 2021 roku ułatwi poszukiwanie prezentów na tę okazję. Wiemy, że nie każdy podchodzi do niej tak samo, zatem zrobiliśmy ranking tych tańszych zabawek, jak i nieco droższych. 

20 pomysłów na prezent dla dzieci do 50 zł

 1. 1. Zestaw Małego Archeologa ze skamieliną dinozaura.

 2. 2. Szachy - do wyboru m.in. drewniana wersja kieszonkowa lub większa z czarno-białymi pionkami z tworzywa sztucznego. 

 3. 3. Puzzle  - tutaj wybór do 50 zł jest ogromny. Puzzle nawet z 2000 elementów to koszt tylko 30 zł. 

 4. 4. Pistolety do wodnych bitew, jak znalazł na wakacje. 

 5. 5. Gniotki na odstresowanie się - gadżety, które kosztują niewiele, a potrafią skutecznie zmniejszyć napięcie, a często śmiesznie wyglądają. 

 6. 6. Zestawy z figurkami zwierząt, w zależności od upodobań maluchów do wyboru seria farma, wild life, dinozaury lub życie pod wodą. 

 7. 7. Traktory, kombajny i inny sprzęt do zabawy w domu oraz piaskownicy dla małych miłośników rolnictwa. Do 50 zł jest z czego wybierać. 

 8. 8. Czołg zdalnie sterowany z dżojstikiem, zabawka dla fanów militariów i pojazdów r/c. 

 9. 9. Lalki Lucy i Steffi -  tańsze wersje Barbie. 

 10. 10. Kosmetyki dla dziewczynek do robienia makijażu w praktycznym pudełku z jednorożcem. 

 11. 11. Szmaciana lalka z długimi, włóczkowymi włosami.

 12. 12. Ogromne puzzle piankowe, które tworzą miękką matę. 

 13. 13. Układanki edukacyjne np. z mapą świata i ciekawymi ilustracjami. 

 14. 14. Gra karciana dla kilkulatka ćwicząca pamięć - Memos.

 15. 15. Zestaw warzyw do krojenia na rzepy;

 16. 16. Małe żelazko do wymyślonego domku dla dzieci

 17. 17. Kasa sklepowa do zabawy w supermarket.

 18. 18. Zestawy kreatywne do kolorowania i malowania.

 19. 19. Tablica magnetyczna suchościeralna do postawienia np. biurko. 

 20. 20. Mata wodna do rysowania i pisania. 

Wiele z prezentowanych pozycji to koszt około 20 zł. zatem spokojnie znajdziecie coś atrakcyjnego i to w niewielkiej kwocie. Uśmiech maluchów natomiast gwarantowany.

Ranking zabawek na Dzień Dziecka powyżej 50 zł 

Powyżej tej kwoty rzeczywiście można poszaleć. Oto 10 propozycji wypasionych pomysłów, które powinny służyć nawet kolejnym pokoleniom. 

 1. 1. Elektryczna gitara działająca na bateria do zabawy, ale i pierwszych kroków w nauce gry. 

 2. 2. Urządzenie do zaplatania warkoczy, kreatywna zabawka dla dziewczynek. 

 3. 3. Namiot z tunelem - plac zabaw, który można rozłożyć w domu oraz ogrodzie. 

 4. 4. Drewniane łóżeczko z kołyską dla lalek.

 5. 5. Hulajnogi - balansowe, czyli z trzema kółkami lub wyczynowe.

 6. 6. Odpychacz Mercedes dla dzieci.

 7. 7. Ogromna, drewniana kuchnia do zabawy w dom

 8. 8. Kostka edukacyjna, sensoryczna do nauki i zabawy dla 18 miesięcznego dziecka.

 9. 9. Projektor w kształcie zwierzątka, który wydaje biały szum, idealny do pokoju niemowlaka. 

 10. 10. Wypasiony zdalnie sterowany samochód Monster Truck.  

Powyżej 50 zł możliwości się zwiększają. Szczególnie jeśli szukacie bezpiecznych produktów dla smyków do lat 3, warto zwrócić uwagę właśnie na propozycje zaczynające się do tej kwoty. 

Święto maluchów - krótka historia 

Czy wiecie, że w Polsce Dzień Dziecka obchodzimy od 1950 roku? Na świecie natomiast został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1954. Co ciekawe, 1 czerwca nie jest datą jednakową dla wszystkich krajów. 

Główną ideą wprowadzenia święta było przede wszystkim zwrócenie uwagi na to jak ważne są dzieci i jakiej wymagają troski. Tym samym, zjednoczone narody, oficjalnie sprzeciwiły się praktykom wyzyskującym najmłodszych do pracy. Ponadto, zasygnalizowano potrzebę pomocy, której nadal wymaga wiele maluchów w krajach słabiej rozwiniętych. 

W Polsce Dzień Dziecka na stałe do kalendarza świąt wpisał się w 1952 roku. W latach 90. ubiegłego wieku powstał również Sejm Dzieci i Młodzieży, który ma swoje oficjalne obrady przy ul. Wiejskiej w Warszawie. 

Co roku, na początku czerwca, organizowane są festyny z tej okazji, a w szkołach nie ma zajęć lekcyjnych. Maluchy otrzymują tego dnia słodkości i upominki. To czas dedykowany rodzinom. Moment na to, aby być razem i podkreślić to, jak ważne w życiu dorosłych są dzieci. 

Wiadomo, że najlepszym sposobem na okazywanie tej ważności jest codzienna uwaga, szacunek i rozmowa. No, ale kto nie lubi dobrej zabawy i prezentów? Maluchy przepadają za nimi szczególnie, więc jest to prosty, a przede wszystkim skuteczny sposób na zapewnienie im radości. 

Zabawki z okazji Dnia Dziecka to żadna fanaberia i przesada i wcale nie trzeba tego dnia przepłacać. Można znaleźć wiele fajnych gadżetów za kilka złotych. Dla nas dorosłych, niby takie nic, a daje tyle bezcennej przyjemności i uśmiechu.