Zabawa w wannie, czyli o zabawkach do kąpieli

Zabawa w wannie, czyli o zabawkach do kąpieli

Zabawa w wannie, czyli o zabawkach do kąpieli 

Zbliża się wieczór. Bajka już obejrzana, kolacja zjedzona. Czas na kąpiel, ale w Waszym przypadku oznacza to wojnę. 

Niechęć dziecka do codziennej higieny może budzić obawy, a na pewno lekką frustrację. Na szczęście są sposoby na to, aby nieco zachęcić pociechę. Z odsieczą przybywają, a dokładniej przypływają, zabawki do kąpieli.  Dzięki nim rutynowa czynność zamieni się w kreatywną frajdę. Fakt, być może nie każdy maluch da się przekonać, ale sprawdzić nie zaszkodzi. 

Dla tych smyków, które uwielbiają się pluskać, tego typu akcesoria będą natomiast dodatkowym urozmaiceniem dnia przed pójściem spać. 

Zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy. Być może znajdziecie tutaj inspiracje na kolejny wieczór. 

6 pomysłów na zabawki do kąpieli 

Już się pewnie przyzwyczailiście do tego, że jest z czego wybierać w asortymencie zabawek. Ten wybór często bywa jednak przytłaczający. Dlatego wyselkcjonwaliśmy dla Was kilka propozycji, które powinny się sprawdzić. 

Oto kilka propozycji do zabawy w wannie: 

  1. 1. Gumowe kaczuszki i nie tylko 

Żółty ptaszek, który unosi się na wodzie, który potrafi się zanurzyć, a nawet psikać. Gumowe zabawki to ponadczasowy sposób na zabawę podczas kąpieli. Są to najczęściej proste konstrukcje, bez zbędnych dodatków, niezwykle wytrzymałe i lekkie. 

  1. 2. Żołnierzyki

Wiadomo, najlepsze bitwy odbywają się w gęstej pianie. Łazienkowy arsenał warto wyposażyć w małą armię. Mogą to być ci sami żołnierze, których mały dowódca lub dowódczyni używają w pokoju, a także w piaskownicy. Warunkiem są proste konstrukcje, wykonane z tworzywa sztucznego, bez elektronicznych dodatków.

  1. 3. Kreatywne zestawy 

Jak na przykład ten krokodyl ze specjalną siateczką, do której połyka rybki i kaczuszki. Dziecko, dzięki tego typu zabawkom, spędza kreatywnie czas, a przy okazji rozwija zdolności motoryczne, koncentrację i precyzję.

  1. 4. Klocki i piłeczki sensoryczne 

Wykonane z elastycznego materiału, unoszące się na wodzie i miękkie. Co jednak najważniejsze, posiadają różną teksturę, co wpływa na poznawanie świata wszystkimi zmysłami. Układanie klocków i zabawa piłeczkami w wodzie to sensoryczne doznania pomagające w prawidłowym rozwoju. 

  1. 5. Książeczki do kąpieli 

Wanna to tak samo dobre miejsce na relaks przy książce jak każde inne. Dlaczego nie mieliby korzystać z tego również najmłodsi? Książeczki do wody zawierają ciekawe historie i barwne obrazki, ale są wykonane z materiału, który zapobiega ich niszczeniu pod wpływem H2O. 

  1. 6. Bąbelkowe maszynki do piany 

Coraz większą popularnością cieszą się także wykonane z tworzywa sztucznego zwierzęta, które potrafią robić samodzielnie pianę. Tego typu akcesoria działają na baterie. Ponadto, posiadają specjalne przyssawki do zaczepienia w bezpiecznym miejscu. Obsługa jest prosta, wystarczy napełnić zbiornik płynem do kąpieli zmieszanym z wodą i nadusić włącznik, a bąbelki wypełnią przestrzeń nad wanną. 

Jakie zabawki do kąpieli dla niemowlaka będą najlepsze? 

Wśród zabawek do wanienki dla maluszków powinny znaleźć się m.in. gumowe zwierzaczki, wykonane z bezpiecznego materiału wolnego od toksyn. Przydadzą się także piłeczki sensoryczne, które pomogą w prawidłowym rozwoju maluszka. Dzięki nim dziecko będzie miało kolejną okazję do tego, żeby ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową. 

Doskonałym pomysłem mogą być także zwierzęta lub inne stworki zamknięte w specjalnych, pływających, przezroczystych bańkach. Kolorowe elementy będą przykuwać uwagę niemowlęcia, a zamknięcie ich w oryginalnej kuli zabezpieczy przed połknięciem drobnych elementów. 

Jak widać wybór jest ogromny. Ponadto, wiele propozycji zwykłych zabawek śmiało można wrzucić do wody. Pamiętajcie jednak, żeby sprawdzić, czy w ten sposób nie ulegną zniszczeniu, szczególnie gdy zawierają w sobie elektronikę. 

Kąpiel z takim arsenałem zabawek powinna nabrać zupełnie innego wymiaru, a tym samym stać się o wiele bardziej atrakcyjna. Zobaczcie co działa i podzielcie się z nami Waszymi doświadczeniami. Zapraszamy do kontaktu pod adresem copysferazabawek@gmail.com lub za pośrednictwem Messengera, albo czatu, który znajduje się u dołu ekranu. 

Jak czyścić zabawki do kąpieli? 

Na koniec jeszcze kilka słów o tym jak dbać o czystość zabawek do wody. Chociaż, czy to w ogóle jest potrzebne? 

Jest i to jak najbardziej. Brud, który zmywamy z maluszka osadza się nie tylko na dnie wanny, ale również na zabawkach, które kąpały się razem z dzieckiem. 

Warto zatem każdego wieczoru przetrzeć je delikatnym środkiem myjącym i umyć pod bieżąca wodą, a następnie postawić w miejscu, gdzie swobodnie się wysuszą, podobnie jak naczynia.