Lalka Barbie jednorożec pasemka Mattel

93.50zł


887961797541

( 4 szt. )

Dostawa: 1 dni

Dodaj do listy życzeń

Kolor Wielokolorowy
Stan Nowy
Bohater Barbie
Marka Mattel
Płeć Chłopcy, Dziewczynki
Wiek dziecka 3 lata +
Certyfikaty, opinie, atesty CE, EN 71

Produkty powiązane

Opis produktu

Barbie baśniowa fryzura - jednorożec i syrenka 

Oto jedna Barbie w dwóch odsłonach. Piękna blondynka z długimi włosami ma do dyspozycji dwie korony z kolorowymi pasemkami, które możesz zmieniać do woli. Na przebranie również dwie koszulki: jedna z wizerunkiem jednorożca, a druga syrenki. Do zestawu dołączone są także buty na zmianę. Zabaw z tą lalką Barbie zabierze Cię w dwa magiczne światy. Możesz wyruszyć na podwodną wyprawę lub ubierając koronę jednorożca do Krainy Marzeń. Zabawka dla dzieci powyżej 3 roku życia. 

Zawartość i wymiary opakowania:

  • oryginalna lalka Barbie 
  • kolorowe pasemka
  • ubranka 
  • akcesoria 
  • wymiary opakowania: 32cmx23,5cm6cm

Pierwsza lalka Barbie - Kim jest Barbara Millicent Roberts?

Lalkę Barbie stworzyła Amerykanka Ruth Handler w 1958 roku. Pierwowzorem, który stał się dla niej inspiracją, była niemiecka zabawka Lilli, którą Ruth kupiła dla swojej córki Barbary. Imię Barbie zresztą nawiązuje bezpośrednio do dziewczynki. Pełna nazwa popularnej lalki brzmi: Barbara Millicent Roberts. Pierwsza lalka Barbie zadebiutowała rok później na targach zabawek w światowej stolicy biznesu - Nowym Jorku. 

Barbie była odpowiedzią na lukę, która powstała w ówczesnych zabawkach. Jej twórczyni zauważyła, że w kategorii zabawek dla dziewczynek pojawiały się tylko lalki - niemowlęta. Nie było żadnych propozycji, które nawiązywałyby do innych, starszych etapów rozwoju dziecka. Barbie stała się odpowiedzią i dość szybko zyskała popularność. 

Barbie uznano za ikonę kultury masowej, jednak jak się okazało niekoniecznie pozytywną. Pierwsze modele lalki przedstawiały nierzeczywisty obraz kobiet, do którego mimo wszystko chciało dążyć wiele dziewczynek. Barbie stała się nieosiągalnym ideałem kobiecości. To natomiast miało zgubny wpływ na wchodzące w dorosłość dziewczynki, ale i chłopców, którzy w dorosłości szukali partnerek na wzór Barbie. 

Przełom nastąpił po dość długim czasie, bo dopiero w 2016 roku. Od tamtego momentu Mattel tworzy  lalki Barbie, ale i Kenów o proporcjach odwzorowujących rzeczywistych ludzi. Lalki są dostępne w różnych figurach, jak prawdziwe kobiety mają figurę gruszki, jabłka lub klepsydry. Co więcej Mattel włączył się w ruch równouprawnienia kobiet. W tym celu stworzył serię Shero, która była oparta o wizerunki znanych kobiet, które swoją działalnością zmieniły i zmieniają świat na lepsze. Swoją Barbie ma m.in. Polka - Martyna Wojciechowska. 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Lalka Barbie jednorożec pasemka Mattel

Lalka Barbie jednorożec pasemka Mattel

Barbie kolorowe pasemka. 

30 innych produktów w tej samej kategorii: