Barbie SPA kosmetyczka lalka Mattel

130.00zł

Ten produkt nie występuje już w magazynie

887961816495

Dostawa: 7 do 14 dni

Dodaj do listy życzeń


Kolor Wielokolorowy
Stan Nowy
Bohater Barbie
Marka Mattel
Płeć Chłopcy, Dziewczynki
Wiek dziecka 3 lata +
Certyfikaty, opinie, atesty CE, EN 71

Produkty powiązane

Opis produktu

Barbie w SPA - Zestaw Relaks w SPA

Barbie jest już zmęczona tą popularnością. Postanowiła się zatem odprężyć i nabrać sił. Wizyta w SPA to jej sposób na relaks, ale i na piękny wygląd. Oto zestaw dla fanów Barbie oraz przyszłych kosmetologów i kosmetolożek. W tym opakowaniu znajduje się profesjonalny salon piękności dzięki, któremu zafundujesz Barbarze zabiegi na najwyższym poziomie. W zestawie znajdują się miękki, wygodny szlafrok, stół kosmetologiczny, wygodne krzesełko, a także kosmetyki do zabiegów. Barbie postanowiła skorzystać z oferty razem ze swoim zwierzątkiem, które jak się okazuje też potrzebuje relaksu. 

Zawartość i wymiary opakowania:

  • oryginalna lalka Barbie 
  • figurka zwierzątka
  • akcesoria (m.in. stół kosmetyczny, szlafrok, maseczka)
  • wymiary opakowania: 40cmx32cm9cm

Pierwsza lalka Barbie - Kim jest Barbara Millicent Roberts?

Lalkę Barbie stworzyła Amerykanka Ruth Handler w 1958 roku. Pierwowzorem, który stał się dla niej inspiracją, była niemiecka zabawka Lilli, którą Ruth kupiła dla swojej córki Barbary. Imię Barbie zresztą nawiązuje bezpośrednio do dziewczynki. Pełna nazwa popularnej lalki brzmi: Barbara Millicent Roberts. Pierwsza lalka Barbie zadebiutowała rok później na targach zabawek w światowej stolicy biznesu - Nowym Jorku. 

Barbie była odpowiedzią na lukę, która powstała w ówczesnych zabawkach. Jej twórczyni zauważyła, że w kategorii zabawek dla dziewczynek pojawiały się tylko lalki - niemowlęta. Nie było żadnych propozycji, które nawiązywałyby do innych, starszych etapów rozwoju dziecka. Barbie stała się odpowiedzią i dość szybko zyskała popularność. 

Barbie uznano za ikonę kultury masowej, jednak jak się okazało niekoniecznie pozytywną. Pierwsze modele lalki przedstawiały nierzeczywisty obraz kobiet, do którego mimo wszystko chciało dążyć wiele dziewczynek. Barbie stała się nieosiągalnym ideałem kobiecości. To natomiast miało zgubny wpływ na wchodzące w dorosłość dziewczynki, ale i chłopców, którzy w dorosłości szukali partnerek na wzór Barbie. 

Przełom nastąpił po dość długim czasie, bo dopiero w 2016 roku. Od tamtego momentu Mattel tworzy  lalki Barbie, ale i Kenów o proporcjach odwzorowujących rzeczywistych ludzi. Lalki są dostępne w różnych figurach, jak prawdziwe kobiety mają figurę gruszki, jabłka lub klepsydry. Co więcej Mattel włączył się w ruch równouprawnienia kobiet. W tym celu stworzył serię Shero, która była oparta o wizerunki znanych kobiet, które swoją działalnością zmieniły i zmieniają świat na lepsze. Swoją Barbie ma m.in. Polka - Martyna Wojciechowska. 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Barbie SPA kosmetyczka lalka Mattel

Barbie SPA kosmetyczka lalka Mattel

Relaks w profesjonalnym SPA

30 innych produktów w tej samej kategorii: